A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Hannover

Hannover

Açıklama

Hannover, engel atlama, dresaj, konkur gibi binicilik dallarına yönelik olarak yetiştirilen ılık kanlı bir attır. Bu cins eski Hannover Krallığı'nın bulunduğu Kuzey Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinde ortaya çıkmıştır. Atletik yapılı, kabiliyetli, düzgün vücut yapısına sahip, eğitilebilir ve iyi mizaçlı atlardır.

Özellikleri

Hannover atı soylu bir attır. Orantılı, doğal bir dengeye sahiptir. Uçar gibi tırısı, yuvarlak ritmik eşkin yürüyüşü ve yeri kavrayan adımlarıyla kendine has karakteristik zarif, elastik hareketleri vardır. Hannover atları beş kıtaya yayılmıştır ve dünyadaki en göze çarpan binek atı ırklarından birini temsil eder. Sakin ve ağırbaşlı, Hannoverler en zor durumlarda bile sakinliğini korur. Hannover atları kendisini isteyerek biniciye teslim eder, yardımları kabul eder ve ödüllendirilmeye izin vererek sürme kolaylığı sağlar. Bu atlar yüzyıllardır çeşitli kullanım alanlarına ve zorlu koşullara dayanmak üzere yetiştirilmiştir.

Morfoloji & Orijin

 •  
  160 - 179 cm
 •  
  340 - 500 kg
 •  
  Almanya

Don

 •  
   

Ayırt Edici Özelllikleri

Bilinmiyor

Irkın Yatkın Olduğu Hastalıklar

 • Bilinmiyor

Irkın Kan Hattı

 • İngiliz Atı

.

Kaynak

 1. KOÇKAR, M. Tekin. At Irkları ve Dağılımı, Esogü Basımevi, Eskişehir 2012

Bir yorum yapın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. İsterseniz aşağıdan oturum açabilirsiniz.